Ikariam - online hra


Peníze, Finance a Obchod

Digitalizace VHS a převod diapozitivů a negativů

Zlato a Finance

Příjmy ve zlatě jsou určeny rozdělením práce vašeho obyvatelstva. Příjem se vypočítává tak, jak je uvedeno níže:
 • Každý obyvatel produkuje 4 zlatky za hodinu
 • Každý dělník produkuje 0 zlatek za hodinu
 • Každý vědec stojí 8 zlatek za hodinu
 • Jednotky a válečné lodě ve vašem městě stojí u nich uvedenou udržovací částku
 • Pohybující se jednotky a válečné lodě mají dvojnásobné udržovací poplatky
Vaše bohatství ve zlatě není rozdělené pro jednotlivá města, ale představuje celkové bohatství vašeho ostrovního impéria.
Seznam příjmů a výdajů všech vašich měst můžete nalézt v levém horním rohu pod ikonkou zlatých mincí.

První Kroky – Obchod

Ve chvíli, kdy vlastníte přístav, je možné budovat obchodní flotilu pro obchod s ostatními hráči. Lodě můžete nakupovat přímo v přístavu. Budou automaticky použity pro transport.
Na Ostrovní Mapě jednoduše vyberte město, do kterého chcete něco poslat. V levém menu pak vyberte akci „Transportovat zboží.“
Na další stránce můžete vybrat, kolik a jakého zboží chcete poslat.
Obchodní lodě nevyžadují udržovací poplatky. Pokud si jich pořídíte nadbytek, může se to ukázat jako užitečný a předvídavý tah.

Dohoda

Existují různé dohody, které je možno uzavřít s ostatními hráči. Na mapě ostrova označte město vybraného hráče a klikněte na diplomacii. Při tvorbě zprávy můžete určit o jakou dohodu stojíte.

Dohoda o kulturním zboží

Před uzavřením dohody o kulturním zboží je třeba dokončit výzkum Kulturní výměny (Věda) a je třeba mít postaveno alespoň jedno Muzeum. Od té chvíle je možno uzavírat tuto smlouvu s jinými hráči, taktéž vlastnícími muzeum. Za každou dohodu dostanete jeden exponát, který můžete vystavit v muzeu. Každý exponát zvyšuje úroveň spokojenosti obyvatel ve vašem městě.
Je možné uzavřít pouze tolik dohod o kulturním zboží, jaký je vývojový stupeň muzea. Více muzeí v jiných coloniích se pak sčítá. Takto je možné mít v muzeu maximálně tolik exponátů, jaký je jeho vývojový stupeň.

Obchodní dohoda

Tato dohoda je možná pouze po dokončení výzkumu Obchod (Ekonomie). Obchodní dohoda zaručuje prioritu na tržišti partnera v této dohodě a naopak. To znamená, že jakmile přijmete nabídku na partnerově tržišti, bude pro vás rezervována a nemůže uloupena žádným jiným hráčem.
Obchodní dohoda stojí 4 diplomatické body pro hráče, který ji nabízí. Z příjemcova konta jsou však odebrány jen 2 body.

30 Responses to “Peníze, Finance a Obchod”

Stránky: « 1 [2] Show All

 1. 21
  elrandis Says:

  cico100 je to jednoduchy prostě di na tržiště tam si zadej dolu buť koupit nebo prodat dej tam množství a cenu a pak počkáš nebo nad tim máš volbu která ti umožní koupit nebo prodat hned!

 2. 22
  elrandis Says:

  fatalwir hele ja bych to skusil takhle udělej si armadu a skus ho vydrancovat…ale jestli si nevíš rady tak sáhni po náhradě a nahlas to uvidíš a když nezabere ani to tak ja ještě něco vymyslim!!..jo a na jakym světě si?

 3. 23
  pavel Says:

  jestli ti to vzal a znas jeho email a jmeno tak klikni na „zapomnel si heslo,, a mas to hotovi ses na jeho uctu vezmes se do aliance a das se sefem.

 4. 24
  elrandis Says:

  ale pavle aby dostal nove heslo musel by znát i heslo na e-mail a to on určitě nezná!§a to je blbí takže tohle nepude musíš trochupřemejšlet!!!!(palvle)takže řemejšlet atd……zkuste teda vymyslet něco co by fungovalo!!hele mam takovej pocit že to asi nějak nepude!!!

 5. 25
  mostecak Says:

  fatalwir a kde hraje?? souřadnice a svět

 6. 26
  elrandis Says:

  fatawir hele dej sem jeho souřadnice a svět!!a méno města!!

 7. 27
  Kacenka Says:

  hele jestli s něčim potřebujete pomoct tak se obraťte na elrandise ten už mi pohohl s několika problémama a zatim všechny vyřešil takže jestli něco máte, tak se obraťte na elrandise……děkuju za pozornost!!!

 8. 28
  matesstepik Says:

  hej zapni te si nap. mozilu a tam dajte ikariam a potom si pustite ob. net alebo naky iny (to je jedno) a tam si mozete dat dalsi ikariam

 9. 29
  maty626 Says:

  hele elrandisi začínám a potřebuju postavit městskou zeď
  ae mám jenom 28 surovin (ze 114). Nevíš jak můžu co nejrychleji získat víc?

 10. 30
  PC zombie Says:

  hele ja mam problem s financema a nevim jak se dostat nad nulu

Stránky: « 1 [2] Show All

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |