Ikariam - online hra


Peníze, Finance a Obchod

Digitalizace VHS a převod diapozitivů a negativů

Zlato a Finance

Příjmy ve zlatě jsou určeny rozdělením práce vašeho obyvatelstva. Příjem se vypočítává tak, jak je uvedeno níže:
 • Každý obyvatel produkuje 4 zlatky za hodinu
 • Každý dělník produkuje 0 zlatek za hodinu
 • Každý vědec stojí 8 zlatek za hodinu
 • Jednotky a válečné lodě ve vašem městě stojí u nich uvedenou udržovací částku
 • Pohybující se jednotky a válečné lodě mají dvojnásobné udržovací poplatky
Vaše bohatství ve zlatě není rozdělené pro jednotlivá města, ale představuje celkové bohatství vašeho ostrovního impéria.
Seznam příjmů a výdajů všech vašich měst můžete nalézt v levém horním rohu pod ikonkou zlatých mincí.

První Kroky – Obchod

Ve chvíli, kdy vlastníte přístav, je možné budovat obchodní flotilu pro obchod s ostatními hráči. Lodě můžete nakupovat přímo v přístavu. Budou automaticky použity pro transport.
Na Ostrovní Mapě jednoduše vyberte město, do kterého chcete něco poslat. V levém menu pak vyberte akci „Transportovat zboží.“
Na další stránce můžete vybrat, kolik a jakého zboží chcete poslat.
Obchodní lodě nevyžadují udržovací poplatky. Pokud si jich pořídíte nadbytek, může se to ukázat jako užitečný a předvídavý tah.

Dohoda

Existují různé dohody, které je možno uzavřít s ostatními hráči. Na mapě ostrova označte město vybraného hráče a klikněte na diplomacii. Při tvorbě zprávy můžete určit o jakou dohodu stojíte.

Dohoda o kulturním zboží

Před uzavřením dohody o kulturním zboží je třeba dokončit výzkum Kulturní výměny (Věda) a je třeba mít postaveno alespoň jedno Muzeum. Od té chvíle je možno uzavírat tuto smlouvu s jinými hráči, taktéž vlastnícími muzeum. Za každou dohodu dostanete jeden exponát, který můžete vystavit v muzeu. Každý exponát zvyšuje úroveň spokojenosti obyvatel ve vašem městě.
Je možné uzavřít pouze tolik dohod o kulturním zboží, jaký je vývojový stupeň muzea. Více muzeí v jiných coloniích se pak sčítá. Takto je možné mít v muzeu maximálně tolik exponátů, jaký je jeho vývojový stupeň.

Obchodní dohoda

Tato dohoda je možná pouze po dokončení výzkumu Obchod (Ekonomie). Obchodní dohoda zaručuje prioritu na tržišti partnera v této dohodě a naopak. To znamená, že jakmile přijmete nabídku na partnerově tržišti, bude pro vás rezervována a nemůže uloupena žádným jiným hráčem.
Obchodní dohoda stojí 4 diplomatické body pro hráče, který ji nabízí. Z příjemcova konta jsou však odebrány jen 2 body.

30 Responses to “Peníze, Finance a Obchod”

 1. 1
  pavelH Says:

  K těm prvním krokům – akci „přesunout suroviny“ vidím jenom u měst na svém ostrově a na ostrovech ve stejné skupině. Když prohlížím města na ostrovech v dalších skupinách (jsou oddělená větším pruhem vody), tak mám jenom akci „diplomacie“, ale suroviny posílat nemůžu. Netušíte, čím to může být?

 2. 2
  PROMÉTHEUs Says:

  Mam cheat!! jak dokončit 4 vízkumi misto jednoho!!!!!!!
  A je to pravda!!:

  IKARIAM

  na záčátku nebo uprostřet hry (jde to vždy) stačí dát jaký koliv výzkum za 4 (mořeplavectvý armáda ekonomie věda) vyzkoumejte ho ho 95 nabo 85….. prostě vysoké číslo. nejmň 82 nejvíc 99 procent.Teď si odeberte všechny vědce! abi výzkum zkoumalo 0 vědců. teď se poďínejte na procenta výzkumu. místo vašeho čísla zde bude o 2 nuly víc (z 94 procent bude 9400 procent) teď klikněte na zpět do akademie a zvolte jiny výzkum, A JE TO ten jiný vyzkum bude hotov na 9400 procent, stačí dát 2 a více vědců a z 9400 se stane 94 . tak to uďelejte i s ostatníma dvěma. Aby byly všechny na 94 a víc nebo míň procent. pak vyzkoumejte všechny 4 a až je doskoumáte a budou k dispozici nové tak to udelejte stejně( jeden na 94 nebo víc a míň nakažte všechny a mužete zkoumat.)

 3. 3
  MILAN Says:

  cau lidi ja to hraju a mam 1,539,369 penez

 4. 4
  titus labienus Says:

  to protože nemáš transportní lodě,ty si můžeš udělat v přístavu

 5. 5
  me-chym Says:

  Daji se nejak cizimu hraci darovat penize? (napriklad za vojenskou podporu)

 6. 6
  xmaster Says:

  mam asi 7,000,000 zlata a chtel bych nejake poslat kamošovi…jde o nejak zajistit? diky za odpoved…

 7. 7
  nikolikaros Says:

  mam uz 13,000,000 milionu a nebavi me to kdo mi napise nejrychleji z vas na muj email tak mu to dal jo a sem velikost 29 a mam nejakych 896 vojaku tak honem

 8. 8
  slovy88 Says:

  jeste to plati? posli mi to pls na slovyno@gmail.com dik moc

 9. 9
  Peky Says:

  Potřebuju pomoct jak mám založit město na druhém ostově, když všechny potřebný suroviny a populaci mám, vždy mě to hodí do nastavení . Dík

 10. 10
  peto333 Says:

  ikariam je fakt super mam uroven 39 a 9 999 990 milionov a uz to nechcem

 11. 11
  samcis Says:

  jak si mam udelat armádu

 12. 12
  jarkin Says:

  nevyte jak zrusit vesnici dik

 13. 13
  stepan Says:

  da mi nekdo ucet pls.

 14. 14
  stepan Says:

  muj e.mail stepan.kebule@seznam.cz

 15. 15
  rorose Says:

  pošle te me aja vam as

 16. 16
  micky Says:

  Caw nevite kdy bude nova verze

 17. 17
  elrandis Says:

  hele PETO33 ja bych měl zajem tak co dohodnem se nějak??

 18. 18
  elrandis Says:

  samcis víš jak si udělat armádu??di do kasárny jestli ji máš a tam si jednoduše uděláš vojáku,beranidel atd………prostě kolik chceš nebo kolik ti suroviny dovolí!

 19. 19
  fatalwir Says:

  mam problem dal sem kámošovi (omylem) v alianci vůdce a von me za to jeste vyhodil tak nevim co s tim nechci nahlasit alianci protoze sem se na ni dost namakal a tak bych chtel byt zase vudce ale jak von mi to nechce dat zpet ??? 🙁

 20. 20
  cico100 Says:

  Poradi mi nekdo jak nakupovat?Dik

 21. 21
  elrandis Says:

  cico100 je to jednoduchy prostě di na tržiště tam si zadej dolu buť koupit nebo prodat dej tam množství a cenu a pak počkáš nebo nad tim máš volbu která ti umožní koupit nebo prodat hned!

 22. 22
  elrandis Says:

  fatalwir hele ja bych to skusil takhle udělej si armadu a skus ho vydrancovat…ale jestli si nevíš rady tak sáhni po náhradě a nahlas to uvidíš a když nezabere ani to tak ja ještě něco vymyslim!!..jo a na jakym světě si?

 23. 23
  pavel Says:

  jestli ti to vzal a znas jeho email a jmeno tak klikni na „zapomnel si heslo,, a mas to hotovi ses na jeho uctu vezmes se do aliance a das se sefem.

 24. 24
  elrandis Says:

  ale pavle aby dostal nove heslo musel by znát i heslo na e-mail a to on určitě nezná!§a to je blbí takže tohle nepude musíš trochupřemejšlet!!!!(palvle)takže řemejšlet atd……zkuste teda vymyslet něco co by fungovalo!!hele mam takovej pocit že to asi nějak nepude!!!

 25. 25
  mostecak Says:

  fatalwir a kde hraje?? souřadnice a svět

 26. 26
  elrandis Says:

  fatawir hele dej sem jeho souřadnice a svět!!a méno města!!

 27. 27
  Kacenka Says:

  hele jestli s něčim potřebujete pomoct tak se obraťte na elrandise ten už mi pohohl s několika problémama a zatim všechny vyřešil takže jestli něco máte, tak se obraťte na elrandise……děkuju za pozornost!!!

 28. 28
  matesstepik Says:

  hej zapni te si nap. mozilu a tam dajte ikariam a potom si pustite ob. net alebo naky iny (to je jedno) a tam si mozete dat dalsi ikariam

 29. 29
  maty626 Says:

  hele elrandisi začínám a potřebuju postavit městskou zeď
  ae mám jenom 28 surovin (ze 114). Nevíš jak můžu co nejrychleji získat víc?

 30. 30
  PC zombie Says:

  hele ja mam problem s financema a nevim jak se dostat nad nulu

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |