Ikariam - online hra


Suroviny

Digitalizace VHS a převod diapozitivů a negativů

Stavební materiál

V Ikariamu existují dva druhy surovin – stavební materiál a luxusní suroviny/zboží. Stavební materiál je využíván pro velké množství věcí:
 • Budovy a Expanze budov
 • Jednotky a Válečné Lodě
 • Expanze zdrojů luxusního zboží
 • Zakládání Kolonií

K Pile se můžete dostat přes Ostrovní Mapu, nebo přes městskou radnici. Pomocí posuvníku pak můžete přidělit určité množství obyvatel jako dělníky, kterí pro vás budou získávat stavební materiál.
Úroveň expanze Pily určuje, kolik dělníků může najednou získávat stavební materiál. Nová úroveň expanze je dosažena, když hráči darují dostatečné množství surovin. Věnování je možné provést v levé části stránky Pily.

Luxusní zboží

V Ikariamu existují různá luxusní zboží: víno, mramor, krystalické sklo a síra. Luxusní zboží je vám dostupné pouze po vyzkoumání Bohatství (Ekonomie). Každý ostrov má k dispozici pouze jeden druh luxusní suroviny. Každá surovina má svůj vlastní zamýšlený účel:

 • Víno – Potřebné pro hostinec a kuchyni.

 • Mramor – Nutný pro zvyšování úrovně expanze většiny budov.

 • Krystalické sklo – Nutné pto akademii, doktory a vylepšení v Dílně. Může být rovněž použito pro urychlení výzkumu, od chvíle kdy je dokončen výzkum Sklo (Věda).

 • Síra – Nutná téměř pro všechny jednotky a válečné lodě.
Zdroj luxusní suroviny může být dosažen pomocí patřičné ikony na Mapě Ostrova, nebo přes Městskou radnici. Po kliknutí lze pomocí posuvníku přidělit určité množství obyvatel jako dělníky pro získání této suroviny.
Úroveň expanze určuje, stejně jako u pily, kolik dělníků může najednou pracovat na získávání této suroviny. Také je využívána všemi hráči na daném ostrově a rozšiřování probíhá pomocí věnovaných surovin. Možnost darování se nachází na levé straně stránky.

Práce se Surovinami

Aby vaše město rozkvétalo, je třeba se ujistit, že máte dostatek stavebního materiálu. Na Ostrovní Mapě toto prověřte kliknutím na Pilu.

Pomocí posuvníku můžete zaměstnat obyvatele jako pracovníky, kteří pro vás budou těžit dřevo. Nezapomeňte potvrdit změny.
Pila je používána všemi městy na ostrově. Proč se nezepat vaši sousedů, nechtějí-li se zúčastnit.

Jakým způsobem přesunu suroviny z jednoho města do druhého?

Na Ostrovní Mapě vyberte cílové město. Nalevo nahoře pak vyberte město, ze kterého se mají suroviny odeslat. Vybráním možnosti „Transportovat zboží“ na levé straně pak můžete začít přesun.
Všimněte si, že je třeba mít k dispozicvi obchodní lodě. Tyto lze zakoupit v přístavu.

29 Responses to “Suroviny”

Stránky: « 1 [2] Show All

 1. 21
  lindas9 Says:

  Ahoj potřebuju pomoct nevim jestli ty dělníci v ikarianu atd.. musí jístl a jestli jo tak jak napšte prosím na tento email : sobotkova.linda@seznam.cz

 2. 22
  vojta2000 Says:

  pic nemas suroviny

 3. 23
  katuse Says:

  joo ty ambrozie jsou dobrý a pak se mám ptá jakto že mě tak richle ubejvá kredit 😀

 4. 24
  dan Says:

  když nemůžeš získat suroviny jenž neleží na domovském ostrově tak si vyberte ostrov a postavte si další město je to tam napsané a je nutno mít palác.9000 zlata a asi 150 dřeva

 5. 25
  default Says:

  hej vi tupci víte
  vubec něco

  (Admin edit: určitě vědí aspoň že vY se píše s Y 😀 )

 6. 26
  sahara Says:

  proč mne nejdou težit suroviny??? mam tam na tom hornim panelu jako by bílí suroviny a nejdou mne vubec težit kdyžtak mne odepište na mail.diky za odpověd

 7. 27
  sahara Says:

  tady je email

 8. 28
  sahara Says:

  etniesekk@seznam.cz

 9. 29
  run 4477 Says:

  hochu co vim tak dycky poradim (skoro vsecko poradim) ale tak pitomi (zdovolenim admine) otazky no to fakt snad neexistuje vite co zruste ucty protoze to je zaklad vedet tohle no ale jestli to nehodlate ani presto vzdat tak teda nepiste odkyz je ho zodpovim

Stránky: « 1 [2] Show All

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Celoroční úsporné venkovní vířivky od Villeroy & Boch a také originál Jacuzzi vířivé vany. | Digitalizace VHS a převod VHS nejen Praha, Ostrava, Olomouc, Brno.. a také Hi8, 8mm, Digital8, 8mm filmů, 16mm filmů s vylepšením obrazu i zvuku na profesionálních VHS videopřehrávačích. |